10 kwi 2020

Najnowszy ranking kredytów gotówkowych – gdzie najniższe oprocentowanie?

Ranking kredytów gotówkowych to praktyczne narzędzie, które pozwala w szybki sposób wybrać najkorzystniejsze oferty spośród propozycji wielu banków. Jak działają rankingi i dlaczego warto z nich korzystać?

Dlaczego oprocentowanie kredytu gotówkowego jest tak ważne? Jakie czynniki przesądzają o koszcie zobowiązania? Rozwiewamy wątpliwości.

 

Ranking kredytów gotówkowych – dlaczego warto z niego skorzystać?

Kredyt gotówkowy to zobowiązanie, które pozwala pokryć wiele potrzeb – można dzięki niemu sfinansować wyjazd zagraniczny, kupić nowy sprzęt gospodarstwa domowego, naprawić zepsuty samochód lub szkolną wyprawkę dla dziecka. Na rynku istnieje wiele ofert, a reklamy kuszą niskim oprocentowaniem, możliwością otrzymania dodatkowych środków jako bonusu oraz innymi korzyściami. Warto pamiętać, że nawet najbardziej zachwalana oferta jest oprocentowana, a zatem obciążona kosztem. W ich przypadku nie możemy liczyć na RRSO 0%, jak to często ma miejsce w przypadku pożyczek. Zasady, na jakich są udzielane kredyty gotówkowe, zostały zamieszczone w ustawie Prawo bankowe. Ranking kredytów gotówkowych pozwala wybrać tę ofertę, która rzeczywiście cechuje się najniższymi kosztami i będzie najbardziej opłacalna dla kredytobiorcy.

 

Jak działa ranking kredytów gotówkowych?

Zasada działania jest bardzo prosta – wystarczy wejść na stronę internetową, np. skorzystać z serwisu totalmoney.pl, wpisać żądaną kwotę kredytu oraz okres kredytowania. Po zatwierdzeniu możemy sortować oferty uwzględniając oprocentowanie, RRSO, prowizję kredytu gotówkowego, wysokość miesięcznej raty oraz kwotę całkowitą do spłaty. Propozycje poszczególnych banków można filtrować na podstawie tych kryteriów rosnąco lub malejąco. Ranking kredytów gotówkowych uwzględnia również te oferty, które są dostępne bez wychodzenia z domu – formularz można złożyć przez internet lub skorzystać z pomocy konsultanta na infolinii banku.

 

Jak wybrać najlepszą ofertę – ranking kredytów gotówkowych

Jeśli zależy nam na tym, żeby zapłacić jak najniższe koszty zobowiązania, powinniśmy przeanalizować wszystkie dodatkowe opłaty. Na ostateczny koszt kredytu gotówkowego składa się:

  • oprocentowanie,
  • prowizja,
  • dodatkowe ubezpieczenie,
  • marża,

a często także wiele innych czynników. Oprocentowanie wcale nie jest najważniejsze, bo oprócz niego mogą pojawić się inne opłaty, które podnoszą koszt zobowiązania. Najlepiej sprawdzić RRSO, które informuje o wszystkich podstawowych kosztach, jakie poniesie kredytobiorca.

 

Najnowszy ranking kredytów gotówkowych

Przeanalizujmy oferty poszczególnych banków biorąc pod uwagę kredyt gotówkowy w wysokości 20 000 zł z okresem kredytowania na 48 miesięcy.

 

Według rankingu przygotowanego przez serwis totalmoney.pl w pierwszej połowie kwietnia 2020 roku najkorzystniejszą ofertę zapewniał bank Citi Handlowy. Rata zobowiązania wynosi 497,51 zł, prowizja 2,90%, oprocentowanie kredytu gotówkowego 7,49%, a RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 9,35%. Kredyt jest dostępny bez wychodzenia z domu- przez internet i/lub telefon. Klient, który zdecyduje się na ofertę banku Citi Handlowy, zapłaci ostatecznie 23 880,28 zł.

 

Nieco wyższy koszt zapłaci klient, który zdecyduje się na kredyt gotówkowy w Alior Banku. Propozycja również jest dostępna przez internet i telefon, nie trzeba zatem udawać się do stacjonarnego oddziału. W tym przypadku rata wynosi 497,61 zł, oprocentowanie 8,99%, a RRSO 9,37%. Darmowa jest prowizja – 0,00%. Całkowita kwota do spłaty wynosi 23 885,08 zł.

 

Podobne warunki oferuje bank BNP Paribas, który również oferuje kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Rata zobowiązania wynosi 497,61 zł, oprocentowanie 8,99%, a RRSO 9,36%. Także w tym przypadku prowizja jest równa 0,00%. Osoba, która zdecyduje się skorzystać z kredytu gotówkowego BNP Paribas, zapłaci ostatecznie 23 885,08 zł.

 

Na kolejnym miejscu rankingu znalazł się Santander Bank Polska, który przy podanych parametrów kredytu oferuje ratę w wysokości 508,67%, prowizję 3,94%, oprocentowanie 8,12%, a RRSO 10,62%. Całkowita kwota do spłaty wynosi 24 416,04 zł.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

Komentarze (0)