23 lut 2021

Najtańsze supermarkety w Polsce

Gdzie można zrobić najtańsze zakupy? Jeśli myśleliście, że Lidl lub Bedronka, to byliście w błędzie. Po przeanalizowaniu cen w największych sieciach handlowych okazało się, że najbardziej opłacalne są zakupy w jednym z nich. 

Auchan i Makro to sieci, w których można zrobić najtańsze zakupy. Na dole listy znajdują się Selgros i Tesco - wynika ze styczniowego raportu zakupowego ASM Sales Force Agency.

"Wciąż trwa pandemia, której skutki odczuwalne są w całym sektorze handlu detalicznego. Styczeń był kolejnym miesiącem z zamkniętymi centrami handlowymi i dedykowanymi godzinami zakupów dla seniorów. Polacy intensywnie robili zakupy w sieci, choć jak pokazują nasze badania, e-grocery online wciąż mają najwyższe ceny - podkreśla agencja.

Jakie są wyniki ostatniego raportu? Agencja ASM Sales Force wskazuje, że najtańsze zakupy można zrobić w Auchan. Po raz kolejny ta sieć jest w czołówce. Za zakupy w Auchan musieli zapłacić 206,35 zł. Kolejne najlepsze okazje to Makro i Biedronka, oraz Kaufland.

Gdzie jest najdrożej? Najwyższa cena koszyka została zarejestrowana w sklepach Selgros - 249,46 zł. Obok nich znajdują się Tesco i E.Leclerc. Zakupy spożywcze online są nadal najdroższe. 

Do badań należy podchodzić z pewnym dystansem, ponieważ należy brać pod uwagę również kampanie reklamowe zorientowane na klienta. W tym przypadku Biedronka i Lidl nie mają sobie równych, często nawet oferując towary za darmo.

Zobacz również

Komentarze (0)