8 lip 2019

Pióro kulkowe - kiedy tradycja spotyka się z nowoczesnością

Piękne pismo to nasza wizytówka. Sprawdza się zwłaszcza w biznesowych sytuacjach, kiedy chcemy podkreślić profesjonalizm i dobrze wypaść w oczach partnera spotkania. Pióro kulkowe nie tylko doskonale się prezentuje, ale jest też bardzo wygodne w użyciu. Możemy pożegnać ślady po atramencie na dłoniach i kleksy na papierze. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych artykułów piśmienniczych, warto więc przyjrzeć się mu nieco bliżej. 

Zaczynając przygodę z pisaniem, zazwyczaj sięga się po pióro. To właśnie ono ma wyrobić nam charakter pisma. Dostępnych jest wiele modeli, które różnią się wielkością, kształtem i designem. 

Historia pióra kulkowego 

Pierwsze pióro kulkowe powstało w Stanach Zjednoczonych w 1888 r. Zostało opracowane przez Johna J. Louda, któremu zależało na tym, aby wynaleźć pióro mogące pisać po skórze. Co prawda Amerykaninowi nie do końca się to udało i po kilku latach stracił patent na ten wynalazek. Musiało minąć trochę czasu, aż w końcu udało się stworzyć całkowicie sprawne pióro kulkowe, w którym nie wysychał atrament. Po tym, jak wynalazek ten przeszedł kilka prób, postanowiono ruszyć z jego masową produkcją. Początkowo głównie był używany przez angielskich pilotów, jednak z czasem pióro kulkowe zaczęło być coraz bardziej popularne na całym świecie. 

Jak działa pióro kulkowe? 

Pióro kulkowe, jak jego nazwa wskazuje, opiera się na mechanizmie “kulkowym”. Spotkać się z tym możemy również w przypadku klasycznych długopisów. Przede wszystkim pióro to nie posiada stalówki. Co prawda może to nie przypaść do gustu miłośnikom tradycyjnych rozwiązań, ale nie da się ukryć, że dzięki temu jest dużo bardziej wygodne w użyciu. Zdecydowanym plusem pióra kulkowego jest to, że nie pozostawia ono żadnych zacieków, a także nie brudzi rąk. 
Jakie są jeszcze jego zalety? Przede wszystkim dalej możemy cieszyć się pięknym pismem, bez obawy, że atrament zaschnie. W niepamięć odchodzi również problem wyginającej się stalówki. Pióro kulkowe to doskonała propozycja dla osób, które lubią połączenia klasycznych rozwiązań z nowoczesnością. 

pióro kulkowe Alibiuro

Jaki model pióra kulkowego wybrać? 

Chociaż początkowo do produkcji pióra kulkowego wykorzystywano głównie metal, z czasem zaczęto używać różnych tworzyw sztucznych. Obecnie największą popularnością cieszą się pióra kulkowe wykonane z wysokiej jakości plastiku. Dostępnych jest wiele modeli - od klasycznych w odcieniach granatu czy czerni, po kolorowe pióra w ciekawe wzory. Jednymi z ulubionych modeli są te, które przypominają długopis. To połączenie praktyczności i wygody. 

Nasz charakter pisma podobno dużo mówi o tym, jacy jesteśmy. Ekstrawertycy stawiają duże litery, z kolei introwertycy starają się zmieścić jak najwięcej zdań w jednej linijce. Niezależnie od tego, do jakiej grupy należysz, warto zaopatrzyć się w pióro, które z pewnością będzie Ci towarzyszyć w wielu ważnych momentach. 

 

Zobacz również

Komentarze (0)