4 lis 2021

Najprostsze metody na codzienne oszczędności

Każdy sukces finansowy zaczyna się od małych kroków. Pozornie mało istotne czynności, jak zakręcanie kranu podczas mycia zębów, wyłączanie światła przy wychodzeniu z domu albo stawianie na recykling, sprawiają, że codziennie odkładasz niewielkie kwoty. Jedną z najlepszych metod jest także ograniczenie kupowania wody butelkowanej. Przeczytaj, jak może pomóc Ci w tym dzbanek do filtrowania wody.

Dlaczego wkłady filtrujące do dzbanka są dobrym wyborem?

Kupując wodę butelkowaną, tak naprawdę obciążamy środowisko dwukrotnie – nie tylko zużywając zapasy wartościowej wody pitnej, które łatwo można zastąpić, ale przede wszystkim zaśmiecając otaczające nas środowisko plastikiem. Niestety nadal zbyt rzadko podlega on recyklingowi! Szacunkowe badania pokazują, że każdy mieszkaniec Unii Europejskiej produkuje dziesiątki kilogramów sztucznego tworzywa rocznie.

Choć jednostkowo liczby mogą nie przerażać, skala problemu jest ogromna, a mikrocząsteczki plastiku trafiają do atmosfery, paszy dla zwierząt i ich, a w konsekwencji także naszych, organizmów.

Wybierając wymienne wkłady filtrujące do dzbanka, z dnia na dzień rezygnujesz z dużej części produkowanego plastiku. Możesz też bezpiecznie i bez ograniczeń korzystać z dostępu do wody gdziekolwiek jesteś, ponieważ każdy filtr starcza na wiele użyć.

Czy wkłady filtrujące do dzbanka są skuteczne?

Filtry do dzbanka Brita Maxtra zawierają specjalnie zaprojektowany wsad stworzony z najwyższej jakości aktywnego węgla kokosowego oraz żywicy jonowymiennej. Takie rozwiązanie pozwala Ci na korzystanie z powszechnie dostępnej i taniej wody, która płynie w wodociągach.

Względem innych rodzajów filtrów, ten wyróżnia się niezwykle dużą powierzchnią aktywną (aż 1000 m2 na każdy gram lub nawet więcej!) oraz dużą ilością porów. Dzięki temu niezwykle skutecznie zatrzymuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Z jakimi szkodliwymi związkami poradzi sobie węgiel aktywny? Przede wszystkim będą to:

  • metale ciężkie (np. rtęć, ołów, miedź),
  • cząsteczki piasku i metalu, które gromadzą się w sieci kanalizacyjnej,
  • szkodliwe pierwiastki i związki (np. chlor, fosforany),
  • pochodne leków i środków farmaceutycznych,
  • pestycydy stosowane w rolnictwie.

Filtry do dzbanka Brita Maxtra są na tyle wydajne, że wystarczy wymieniać je co 4 tygodnie. Każdy wkład wystarcza na około 100-150 litrów wody. To ekwiwalent 100 standardowych, plastikowych butelek! Jednocześnie przez cały ten czas skuteczność węglowej mieszanki filtrującej utrzymuje się na poziomie niemal 100%.

Po kilku miesiącach stosowania zobaczysz, że oszczędności są naprawdę spore. Pamiętaj, że sam dzbanek kupujesz raz, a filtry sprzedawane są w kompletach, zatem jednorazowy wydatek rozkłada się na wiele tygodni.

Gdzie wykorzystasz dzbanek filtrujący Brita Maxtra?

Urządzenie do oczyszczania wody przyda Ci się praktycznie wszędzie. Dzbanek filtrujący Brita Maxtra wykorzystasz w domu i w pracy. Jest poręczny, więc z łatwością zabierzesz go ze sobą nawet na wakacje. Skuteczny filtr do wody sprawia, że bez obaw możesz czerpać wodę z praktycznie każdego ujęcia wodociągowego.

Po filtrowaniu woda zyskuje doskonały smak, ale to nie wszystko. Ty możesz cieszyć się pełniejszym smakiem ulubionych napojów, a wyposażenie AGD będzie rzadziej się psuło, ponieważ w ich wnętrzu nie będzie osadzało się tyle kamienia. Śmiało możesz wlewać wodę filtrowaną do ekspresu lub czajnika.

Chcesz oszczędzić pieniądze w pracy i nie kupować codziennie wody butelkowanej? Nic prostszego! Dzbanek do filtrowania wody rozwiąże Twój problem. Nie musisz nawet pamiętać o regularnej wymianie filtra, ponieważ dzbanki Brita są wyposażone w elektroniczny kalendarz odmierzający upływ czasu. Po 4 tygodniach na wyświetlaczu zobaczysz migającą ikonę, która będzie symbolizowała moment, kiedy potrzebna jest wymiana filtra. Zaś sama zamiana starego wkładu na nowy jest banalnie prosta i zajmie Ci kilka minut.

Pamiętaj, aby nigdy nie stosować tanich zamienników filtrów do dzbanka. Są one znacznie mniej skuteczne i starczają na krócej. Wybieraj wyłącznie produkty sprzedawane bezpośrednio przez producenta lub certyfikowane sklepy partnerskie. W ten sposób zyskujesz gwarancję, że kupujesz produkty najwyższej jakości, które zadbają o Twoje zdrowie.

Pozornie niewielkie wydatki niszczą Twój budżet. Przekonaj się, jak łatwo możesz ich uniknąć, ograniczając spożycie wody dostępnej w marketach. Jeszcze dziś zrób pierwszy krok do bycia eco-friendly i kup dzbanek filtrujący do wody.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)